Байер Леверкузен i Байерн Мюнхен играят при 1:1 в дербито на 25-ия

...

НА ЖИВО: Байер Леверкузен - Байерн Мюнхен 1:1, гол на Кимих

Байер Леверкузен i Байерн Мюнхен играят при 1:1 в дербито на 25-ия кръг на Бундеслигата. Йозуа Кимих откри резултата в 22-ата минута. В 56-ата минута Есекиел Паласиос изравни от дузпа.

Първото по-интересно състояние пред една от двете порти беше на сметката на домакините. В 10-ата минута Керем Демирбай опита да изненада Ян Зомер от корнер, само че швейцарският вратар внимаваше и мазета. В 14-ата минута удар на Джереми Фримпонг от далечна отдалеченост мина около вратата. Натискът на " аспирините " продължи. В 16-ата минута Фримпонг навлезе отляво в наказателното поле и потърси близкия ъгъл, само че Зомер се оправи.

Байерн поведе с първата си по-добра обстановка в мача. В 22-ата минута Жоао Кансело центрира в наказателното поле, където Томас Мюлер смъкна за Леон Горетцка, който видя оставения непокрит Йозуа Кимих, който със мощен удар и след рикошет в Одийон Кусуну вкара за 0:1.

До края на първата част не се случи нищо запаметяващо се, а баварците продължаваха все по този начин да не убеждават с играта си. На полувремето Юлиан Нагелсман направи три смени. Той размени Жоао Кансело, Садио Мане и Томас Мюлер, а на тяхно място се появиха Серж Гнабри, Кингсли Коман и Джамал Мусиала.

В 56-ата минута " аспирините " стигнаха до изравнителен гол. Амин Адли получи пас в наказателното поле, където беше застъпен от Бенжамен Павар. Първоначално основният рефер Тобиас Щилер сподели жълт картон на французина за симулация. След намесата на ВАР обаче промени решението си и уточни бялата точка. Зад топката застана Есекиел Паласиос, който с удар в долния десен ъгъл вкара за 1:1.

Байер Леверкузен - Байерн Мюнхен 1:1

0:1 Йозуа Кимих (22)

1:1 Есекиел Паласиос (56-дузпа)

Байер : 1. Лукаш Храдецки, 30. Джереми Фримпонг, 6. Одийон Кусуну, 12. Едмонд Тапсоба, 3. Пиеро Инкапие, 8. Роберт Андрих, 25. Есекиел Паласиос, 10. Керем Демирбай, 21. Амин Адли, 19. Муса Диаби, 27. Флориан Виртц

Треньор : Шаби Алонсо

Байерн: 27. Ян Зомер, 2. Дайо Упамекано, 4. Матайс де Лихт, 5. Бенжамен Павар, 22. Жоао Кансело, 19. Алфонсо Дейвис, 6. Йозуа Кимих, 8. Леон Горетцка, 10. Лирой Сане, 25. Томас Мюлер, 17. Садио Мане

Треньор: Юлиан Нагелсман